Книга пам’яті полеглих за Україну

Офіційно


Кабінет медичної практики "Уровітал"
Каталог
Комунальні
підприємства
Подати показники лічильників
Розклад руху
Підприємцям
з на
 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
 
хостинг от freehost.com.ua
bigmir)net TOP 100

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47

Служба цивільного захисту в Волочиському районі повідомляє

Будьте обережні при знахідці вибухонебезпечних предметів!
29.03.2013

• Минуло вже понад 70 років, як відгриміли останні бої Великої Вітчизняної війни. Але й досі багатостраждальна українська земля зберігає в собі страшні залишки тієї пори – бомби, снаряди, міни, авіабомби, гранати, патрони.
Протягом п’яти останніх місяців в Хмельницькій області виявлено та знешкоджено 1388 одиниць боєприпасів.
Як правило цей небезпечний "арсенал" лежить в землі і найчастіше знаходять вибухонебезпечні предмети під час будівельних робіт,

проведенні сільськогосподарсько-польових робіт та збиранні грибів у лісі. Знаходяться і «колекціонери», що збирають небезпечні диковинки різних часів, наражаючи на небезпеку не тільки себе, а й сусідів. Звертаємо увагу і ще на одну небезпечну «підприємливість» деяких громадян – здачу застарілих боєприпасів на прийомні пункти металобрухту. При цьому вони не замислюються, що заробляючи копійки піддають смертельній небезпеці велику кількість людей: на приймальних пунктах, далі - при транспортуванні і зрештою – на металургійних підприємствах під час переплавки металобрухту. Досить часто життя та здоров’я великої кількості невинних людей ставиться під загрозу.
В зв’язку з цим Служба цивільного захисту в Волочиському районі застерігає:
Шановні громадяни, пам'ятайте: брати вибухонебезпечний предмет у руки, переносити його, кидати у вогонь, розбирати тощо – смертельно небезпечно для вас та оточуючих!

Навіть найбільш уразливі частини боєприпасів (підривачі, детонатори) десятками років за будь–яких умов зберігання не втрачають своєї смертоносної сили. Час та неналежні умови зберігання не впливають на вибухівку і запали, навіть висмикувальні шнури не перегнивають. Не варто намагатись самому розібратися зі знайденим підозрілим предметами. У деяких боєприпасах для ускладнення їх зняття та знешкодження, крім традиційних підривачів, додатково встановлюються різноманітні «сюрпризи»,

з якими і досвідченим саперам, навіть застосовуючи спеціальне спорядження, нелегко (а інколи – і неможливо) справитися.
Якщо все ж таки виявили невідомий (підозрілий) вибухонебезпечний предмет, то в першу чергу необхідно:
- позначити місце знаходження огородивши його;
- встановити добре видимий орієнтир, по можливості - вивісити прапорці червоного кольору і виставити охорону;
- потім негайно повідомити про знахідку у військовий комісаріат, міліцію чи службу порятунку за телефоном – 101, де чітко вказати місце знаходження небезпечного предмета, свою адресу та телефон для можливості отримання піротехніками необхідної додаткової інформації.

Служба цивільного захисту в Волочиському районі
ТУ МНС України у Хмельницькій області


У полоні зими
22.03.2013

• Прилетів лелека – весну приніс здалека. Та сьогодні ці білокрилі птахи, які не забарились повернутись із вирію, самі потрапили у полон зими.

22 березня 2013 року до Служби цивільного захисту у Волочиському районі надійшло повідомлення про те, що поблизу міста Волочиськ у невеликому озері, в очереті, знаходиться близько десятка лелек, котрі стоять у воді при мінусовій температурі та сильній хуртовині.

За вказівкою голови Волочиської РДА Ігора Добжанського та за підтримки директора ТОВ «Агробізнес» Олега Собуцького, працівниками Служби цивільного захисту було оперативно доставлено до місця скупчення лелек відходи хлібобулочних виробів. По периметру встановлені годівниці з харчування для птахів.

Служба цивільного захисту в Волочиському районі
ТУ МНС України у Хмельницькій області


Внаслідок ожеледиці
16.03.2013

• Внаслідок погіршення погодних умов 15.03.2013 року ускладненився рух транспортних засобів через місто Волочиськ.
Так по вул. Незалежності на підйомі в районі Волочиськ-1 15.03.2013 о 16.30 год., внаслідок ожеледиці, багатотонну фуру розвернуло впоперек дороги, задні колеса причепу вгрузли в м’який грунт узбіччя, внаслідок чого причеп нахилився на праву сторону і з’явилася загроза перекидання. Рух транспортних засобів на відрізку Волочиськ-Підволочиськ був повністю блокований.

На виправлення ситуації було залучено особовий склад 9-державної аварійно-рятувальної частини м. Волочиськ, спецтехніку (автокран) Аварійно-рятувального загону спеціального призначення м. Хмельницького, спеціальну техніку Волочиського райавтодору та підрозділ Волочиського ДАІ.
Працівниками Волочиського ДАІ було перекрито рух на даній ділянці дороги. Спецтехнікою Аварійно-рятувального загону та Волочиського Райавтодора здійснено підняття задньої осі причепа та відтягування фури на асфальт.

Спільними зусиллями не допущено перекидання фури та врятовано вантаж, який перевозив автомобіль.

Служба цивільного захисту в Волочиському районі
ТУ МНС України у Хмельницькій області


 Тривають комплексні відпрацювання населених пунктів району
18.01.2013

• Як свідчить статистика, з початку 2013 року на території нашої держави виникло 1703 пожежі внаслідок яких загинуло 167 осіб та 76–постраждало. З них 1195 пожеж виникли у житловому секторі, основними причинами загорянь послужили необережне поводження з вогнем громадян, порушення протипожежних вимог при влаштуванні та експлуатації опалення, порушення правил монтажу і експлуатації електроустановок, а також необережність при палінні.

Щоб запобігти виникненню пожеж, попередити загибель і травмування людей працівниками Волочиського районного відділу Управління Держтехногенбезпеки, пожежно-рятувальної частини спільно з представниками місцевого самоврядування систематично проводяться комплексні рейди та відпрацювання житлового сектору на території Волочиського району, щодо дотримання правил пожежної безпеки при користуванні побутовими електроприладами, пічним опаленням, відкритим вогнем. Насамперед рейдова група відвідала оселі тих громадян, що належать до так званої „групи ризику” – одиноких пристарілих громадян, багатодітні сім’ї та неблагополучні родини, де працівники Держтехногенбезпеки, пожежно-рятувальної частини ознайомлювали мешканців з правилами пожежної безпеки, основними причинами виникнення пожеж у житловому секторі, навчали правилам поведінки при виникненні пожеж та надзвичайних ситуацій, безпечного поводження з вогнем у зимовий пожежонебезпечний період, а також роздавали листівки та пам’ятки на протипожежну тематику.Мешканці сіл привітно зустрічали візитерів, уважно слухали їх та читали спеціальні застережливі листівки. Люди запевняють: правил життєдіяльності у побуті дотримуються неухильно, адже розуміють, якого лиха може завдати неконтрольований вогонь.

На жаль, не всі люди можуть подбати про належний стан власного житла, тому про результати перевірок було проінформовано голову державної адміністрацій Волочиського району, органи місцевого самоврядування та ініційовано розгляд питання по виділенню коштів для приведення визначених помешкань в належний протипожежний стан, для запобігання виникнення пожеж та загибелі людей у житловому секторі.
В ході відпрацювання розклеєно агітаційні листівки на дошках оголошень, у приміщеннях держустанов, магазинах, об’єктах з масовим перебуванням людей.
Як показує практика такі комплексні відпрацювання, без сумніву, дають надзвичайно велику користь для громади села. Адже лише спільними зусиллями громадськості і влади можна мінімізувати кількість пожеж у житловому секторі та зробити життя людей по-справжньому безпечним.

Сподіваємося, що проведена робота допоможе громадянам уникнути лиха в їх оселях.


Всеукраїнська дитяча премія
«ДИВО-ДИТИНА»
14.12.2012

Вже три роки поспіль за активною підтримкою Міністерства надзвичайних ситуацій України проводиться Всеукраїнська премія «Диво-дитина».

Цей захід створений з метою пошуку, відбору та нагородження на підставі експертної оцінки за встановленими номінаціями найталановитіших та найобдарованіших дітей в Україні.

Для участі запрошуються діти віком від 4-х до 13 років, які мають унікальні, особливі розумові або фізичні здібності та можуть здивувати по-справжньому. Однією з номінацій зазначеної Премії є – «Найгероїчніший» – в якій беруть участь діти, що здійснили героїчний вчинок.

Увага! Оголошуємо про початок прийому анкет до участі у премії: «Диво-Дитина 2013»

Якщо ти хочеш, щоб про твої досягнення, таланти, вміння та незвичайні здібності дізналася вся країна - приймай участь у премії «Диво-Дитина 2013»!

1) Спочатку необхідно підготувати наступні матеріли:

• правильно заповнену анкету (http://divo-dutuna.com);
• копію свідоцтва про народження (завірену нотаріально);
• матеріали, які свідчать про досягнення (копії дипломів, свідоцтв, грамот, фото-, відео- , статті та інші матеріали, які свідчать про успіх учасника).

2) А потім надіслати їх на адресу Організатора:

Більше інформації про премію та умови участі за адресами:

http://divo-dutuna.com/index2-2.html
http://divo-dutuna.com/index3-3.html

ТОВ «ДИВО-ДИТИНА»
03186, м. Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5, оф. 712.

Служба цивільного захисту в Волочиському районі
ТУ МНС України у Хмельницькій області


  БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ЛЬОДУ!
14.12.2012

З настанням морозів на людину чекає ще одна небезпека - загроза провалитись під лід. Тому, щоб зберегти своє здоров'я, чи навіть врятувати життя, слід пам'ятати наступне:

- ходити по льоду можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см. (при цьому в розрахунок береться лише товщина нижнього, зеленуватого шару льоду);
- масова пішохідна переправа може бути організована лише при товщині льоду понад 15 см.;
- для влаштування катка товщина льоду повинна бути не менше 12 см.
Якщо Вам все ж необхідно перейти через замерзлу річку, озеро чи ставок - то запам'ятайте, що найкраще це зробити на лижах (при цьому треба відстебнути кріплення , а палиці тримати в руках, не накидаючи петлі на кисті, рюкзак слід повісити на одне плече).
Якщо лід переходить група людей, то відстань між ними повинна бути не менше 5 м.

При переході по льоду в невідомому місці потрібно взяти палицю, щоб за її допомогою перевіряти міць льоду (якщо від удару палицею з'явиться вода, то необхідно негайно повернутись назад. Ні в якому разі не перевіряйте лід ногою).

Слід пам'ятати , що лід завжди тонший там, де є стік води , ростуть кущі, очерет, де швидка течія, де є джерела або впадає струмок.
Рибалкам слід пам'ятати , що:
- не можна пробивати поряд багато лунок;
- не можна збиратись поряд великими групами;
- не можна пробивати лунки на переправах;
- не можна ловити рибу біля промоїн;
- потрібно завжди мати при собі вірьовку довжиною 12-15 м.

У випадку, якщо Ви все ж провалились то :
- не піддавайтесь паніці, утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою ;
- намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги ;
- намагайтесь якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;
- вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік - звідки Ви прийшли, де міць льоду вже відома.

Якщо у Вас на очах під лід провалилась людина то:
- крикніть, що Ви йдете на допомогу;
- наближайтесь до ополонки поповзом, широко розкинувши руки ;
- підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру;
- не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, шест, лижу, шарф, вірьовку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід;
- витягши потерпілого на лід, разом з ним поповзом повертайтесь назад.

Служба цивільного захисту в Волочиському районі
ТУ МНС України у Хмельницькій області


 Спільне звернення міністерств до батьків
29.10.2012

Міністерство надзвичайних ситуацій, Державна інспекція техногенної безпеки та Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України вкрай стурбовані зростанням загибелі та травмування дітей. За статистикою, в нашій країні в мирний час внаслідок нещасних випадків щодня гине 3 дитини!

За 9 місяців 2012 року в Україні виникло більше 56 тисяч пожеж, під час яких загинуло 68 дітей, 109 отримали травми та опіки.
Легковажне поводження дітей з вогнем, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків. І виною цьому – батьківський недогляд. Статистика трагедій свідчить: здебільшого нещастя трапляються тоді, коли діти залишаються вдома самі, без нагляду дорослих.
Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина , особливо до батьків.

Шановні батьки!
Не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить лише від нас самих!

Служба цивільного захисту в Волочиському районі
ТУ МНС України у Хмельницькій області


Обережно - ГРИБИ!
12.10.2012


Обережно - ГРИБИ!

• Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.

Основні причини отруєнь:
• вживання отруйних грибів;
• неправильне приготування умовно їстівних грибів;
• вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
• вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Симптоми отруєння:
нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.
Щоб запобігти отруєння грибами, ми рекомендуємо Вам заходи та правила, які необхідні для виконання кожній людині, дотримуйтесь їх.

Застерігаємо!
• Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків.
• Збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.
• Не збирайте гриби:
o якщо не впевнені, що знаєте їх - якими б апетитними вони не здавалися;
o поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;
o невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення "бульба", оточене оболонкою;
o з ушкодженою ніжкою, старих, в'ялих, червивих або ослизлих;
o ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них;
o "шампіньйони" та "печериці", у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору.
• Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, - вони не завжди відповідають дійсності.
• Не куштуйте сирі гриби на смак.
• Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні -викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена ґрунтом - викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.
• Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
• При обробці кип'ятіть гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.
• Обов'язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, які використовують для соління, - грузді, вовнянки та інші, котрі містять молочний сік, тим самим позбудетесь гірких речовин, які уражають слизову оболонку шлунку.
• Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.
• Гриби (зеленушка, синяк-дубовик, та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння.
• Значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд - також може статись отруєння.
• Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання - ботулізм. Гриби, які довго зберігалися, обов'язково прокип'ятіть 10-15 хвилин.

• УВАГА! Ні в якому разі не довіряйте таким помилковим тлумаченням:
- "Усі їстівні гриби мають приємний смак".
- "Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстівні -приємний".
- "Усі гриби в молодому віці їстівні".
- "Личинки комах, черви й равлики не чіпають отруйних грибів".
- "Опущена у відвар грибів срібна ложка або срібна монета чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби".
- "Цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом з грибами, серед яких є отруйні".
- "Отрута з грибів видаляється після кип'ятіння протягом кількох годин".
- "Сушка, засолювання, маринування, теплова кулінарна обробка знешкоджують отруту в грибах".

• Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) - з'являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров'я потерпілого, кількості з'їдених грибів.
Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.

Перша допомога при отруєнні грибами.
1. Викличте "Швидку медичну допомогу".
2. Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; нажміть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.
3. Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.
4. З'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.

Забороняється:
• Вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко, - це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику. Займатися будь-якими іншими видами самолікування.

Запам'ятайте: Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Настійно радимо всім! Не збирайте та не їжте гриби зовсім.
Без грибів можна прожити.

Служба цивільного захисту в Волочиському районі
ТУ МНС України у Хмельницькій області


Розумне користування дарами природи - невід'ємне право людини.
17.08.2012


•Величезної шкоди лісам завдають лісові пожежі. Пожежа надзвичайно небезпечна навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. Гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту.
Для запобігання пожежам ліс необхідно очищають від хмизу, сухостою, сміття, влаштовують спеціальні протипожежні смуги (бар'єри), на пісках і супіщаних землях вирощують стійкіші проти вогню листяні насадження, щоденно здійснюється наземне патрулювання лісових масивів та інше.

Проте, зусиль одних лісокористувачів недостатньо. Як свідчить статистика, основною причиною виникнення пожеж в екосистемах є порушення протипожежних правил відпочиваючими та іншими людьми, які перебувають у лісі.
З метою попередження пожеж в лісогосподарських підприємствах щорічно складають прогноз пожежної обстановки на весняно-літній і осінній періоди, який систематично уточнюють і доповнюють за даними метеообстежень. На основі цього прогнозу розробляють протипожежні заходи захисту лісів.
Так, при високому ступені пожежної небезпеки одним із кардинальних, але найбільш дієвих заходів є обмеження відвідування лісів населенням в пожежонебезпечний період та заборона в'їзду на територію лісового фонду транспортних засобів.
Слід зазначити, що вжиття заходів обмеження відвідування лісів не являються обмеженням щодо користування об'єктами права власності народу, а є тимчасовими (на період високої пожежної небезпеки), невідкладними профілактичними заходами, спрямованими на запобігання виникненню лісових пожеж.
Встановлення на дорогах, що ведуть в лісові насадження наочної агітації, аншлагів (заборонних знаків) з інформацією про заборону в'їзду в ліс, в межах пожежонебезпечного періоду, є результатом праці лісокористувачів і виконання ними функцій щодо охорони лісу.
Разом з тим, тимчасова відмова від перебування у лісах, є найменшим, що можуть зробити громадяни для збереження лісу та зниження ризику виникнення пожеж в пожежонебезпечний період.
Вогонь, відкинутого у лісі чи поблизу, недопалка, розпалене багаття, за кілька хвилин може знищити те, що росло десятиріччями.
Служба цивільного захисту в Волочиському районі та інспекція Держтехногенбезпеки в Волочиському районі звертається до усіх громадян:
Утримайтесь від відвідування лісу у пожежонебезпечний період! Розумне користування дарами природи - невід'ємне право людини, то ж збережемо природні ресурси разом для наступних поколінь!

Служба цивільного захисту в Волочиському районі
ТУ МНС України у Хмельницькій області


Як вберегти врожай від вогню
24.07.2012


• Літо - відповідальна пора для хліборобів. Під час жнив усі сільськогосподарські підприємства роблять все можливе, щоб без втрат зібрати і зберегти зерно. Найпоширенішою причиною пожеж під час жнив являється необережне поводження з вогнем у хлібних масивах. Найменша необережність з вогнем - паління, кинутий недопалок, розведення багать, спалювання пожнивних залишків, а також технічна несправність збиральних машин і порушення правил пожежної безпеки при їх експлуатації, іскри від сільгоспмашин можуть призвести до знищення врожаю.

Пожежі на хлібних масивах поширюються дуже швидко. При високому і густому масиві зернових культур, сильному вітрі і посушливій погоді лінійна швидкість поширення пожежі може досягати 8-9 м/с.
При пожежах хлібних масивів у період дозрівання і збирання хлібів вогнем знищуються зростаючі злаки, а також сільськогосподарська техніка, яку використовують на збиранні врожаю. Пожежі хлібних масивів нерідко поширюються на трав'яний покрив степів, чагарники, ліси, будівлі що знаходяться поблизу. Степові або лісові пожежі можуть, в свою чергу, перейти на хлібні масиви.
Великі площі полів, віддаленість їх від населених пунктів, відсутність поблизу вододжерел нерідко сприяють поширенню пожеж на значні площі і ускладнюють їх гасіння.
Якщо в полі спалахне вогонь, матеріальні втрати будуть колосальними, тому зберегти урожай - першочергове завдання для хліборобів. Саме тому, треба бути свідомим та чітко виконувати вимоги пожежної безпеки. Тому МНС закликає керівників сільськогосподарських підприємств на період збирання урожаю організовувати чергування пожежної техніки на полях підприємств.


При виникненні пожежі на хлібному масиві, негайно потрібно повідомити пожежно-рятувальну службу за номером 101, потім приступити до оборювання осередку пожежі по периметру, щоб унеможливити поширення полум’я далі. До приїзду пожежних підрозділів необхідно намагатися самостійно ліквідувати пожежу наявними силами і засобами та пристосованою до гасіння технікою.

Служба цивільного захисту в Волочиському районі ТУ МНС України у Хмельницькій області


Експрес-інформація «Обережно блискавка!»
13.07.2012

• Електричні розряди під час грози несуть постійну загрозу людям. Блискавки, в яких зосереджена величезна руйнівна енергія, можуть влучати в різні об’єкти, збудовані людьми. Але якщо на великих спорудах є можливість нейтралізувати їх удари через блискавковідводи, то житлові помешкання, особливо сільські, зовсім не захищені від блискавиць. І кожна окрема людина не має ні якого захисту. Але це не означає, що людина зовсім безсила перед блискавкою. Існують прості, посильні для кожної людини, незалежно від віку, правила поведінки, виконання яких допоможе уникнути ураження блискавкою.
Захиститися від блискавок майже неможливо. Але знизити ймовірність ураження блискавкою все-таки можна. Найнебезпечніше під час грози перебувати в сільській місцевості – 90% усіх нещасних випадків стається саме тут.

Фото: Дмитро Загребельний,
            Роман Суховецький.

Блискавка у Волочиську. Фото - Дмитро Загребельний.
Блискавка у Волочиську. Фото - Дмитро Загребельний.
Щоб знизити ризик під час грози на відкритій місцевості: не можна ховатися під високі дерева, особливо поодинокі. Що цікаво: найбільш небезпечними з них є дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу і клен, а найменш вірогідна її атака на кущі. На відкритому просторі краще присісти в суху яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею, не лягайте на землю, бо тим самим збільшуєте площу враження розрядом, а краще потрібно сісти, злегка нахиливши голову, щоб вона не була вище предметів, які знаходяться поряд; не ховайтеся в невеликих спорудах, хатинах, будинках, наметах, тим більше серед острівців дерев! Не потрібно бігти! Також, якщо маєте при собі, не забудьте негайно вимкнути мобільний телефон!
Блискавка у Волочиську. Фото - Роман Суховецький.
Якщо вас двоє, троє чи більше, – не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці, бо розряд, як відомо, перебігає через контакт людських тіл. Перебуваючи у сховищі, ноги тримайте вкупі, а не розкидано, тим самим звузивши площу можливого ураження розрядом; негайно слід позбавитись усіх металевих предметів, які є на вас чи при вас: лопати, сокири, ножі, браслети, навіть годинники – покладіть у захищеному місці далі від себе;
Блискавка у Волочиську. Фото - Роман Суховецький
під час грози припиніть прогулянку на велосипеді або верхи на коні – велосипед поставте якнайдалі від себе, а коня прив’яжіть, бажано до невисокого дерева і не до паркану; не потрібно купатися під час грози. Проте коли гроза застала під час купання, то слід до берега добиратися повільно, спокійно, не вимахуючи руками, якщо гроза застала вас на човні, то слід вибратися на берег, а коли це зробити неможливо, то сидіть нерухомо, витягши з води весла. У горах маємо уникати різних виступів і підвищень. Небезпечними можуть бути й металеві предмети, отже, не варто перебувати поряд із ними.
Блискавка у Волочиську. Фото - Роман Суховецький

Якщо ви знаходитеся в приміщенні: негайно зачиніть усі двері, кватирки, вікна і відійдіть подалі від них, також тримайтеся на відстані від електроприладів, труб, узагалі будь-якого металевого начиння; не користуйтеся водопроводом. У жодному разі не слід у цей час митися у ваннах; утримайтеся дзвонити по телефону, при великій потребі робіть це швидко одразу ж опісля чергового грозового розряду.
Отже, якщо людина не розгубиться і згадає ці поради, її обмине небезпека, яку таїть у собі блискавка.

Служби цивільного захисту
в Волочиському районі ТУ МНС України у Хмельницькій області1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47
7 Континент


7 Континент, Волочиськ

Погода на тиждень
• перейти на rp5