МНС
Книга пам’яті полеглих за Україну

Офіційно


Кабінет медичної практики "Уровітал"
Каталог
Комунальні
підприємства
Подати показники лічильників
Розклад руху
Підприємцям
з на
 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
 
хостинг от freehost.com.ua
bigmir)net TOP 100

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47

Служба цивільного захисту в Волочиському районі повідомляє

Правила безпеки на воді
Волочиський РВ ТУ МНС України у Хмельницькій області
19.06.2012

За вікном літо. Все більше хочеться покинути квартиру й відправитися на природу, здебільшого до лісу або річки. Тому на часі говорити про воду, а точніше про правила поводження людей на водоймах, аби відпочинок приносив радість. Усім відомо, що вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією.
Як уникнути трагедії на воді.
Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.
Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана; до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.
Не запливайте за буйки! Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.
Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Навіть коли перекинувся, він і тоді ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій, і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо. Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він мусить уміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді. Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників!

Гайдамащук В.В.
Начальник СЦЗ у Волочиському районі
ТУ МНС у Хмельницькій області


Звернення Волочиського РВ ТУ МНС України у Хмельницькій області до батьків
11.06.2012


Щороку в Україні люди страждають від укусів отруйних змій. Здебільшого це реанімаційні випадки, які іноді стають летальними. Особливо небезпечними ці укуси є для дітей та хворих людей, імунітет яких ослаблений хронічними захворюваннями чи навіть складною формою нежиті.

Звичайно, протягом перших годин врятувати може сироватка, проте її немає навіть в обласних центрах, тож залишається лише попереджати людей про можливу небезпеку.
Після укусів гадюк сироватку можна вводити протягом 1-2 годин, далі відбуваються незворотні процеси.
На території України представлено 13 видів змій, хоча й тут у спеціалістів є розбіжності. Деякі виділяють 5 видів, а дехто два з них вважають підвидами і виділяють 3 основних видів отруйних змій. Таким чином, неотруйних вужоподібних є 8 видів, до яких можна зарахувати медянку та різні види полозів (найбільший з них полоз жовтобрюх, який може сягати до 2,5 метрів, є найбільшою змією у Європі). З вужів на території України зустрічаються два види – водяний та звичайний.
Щоб розрізнити отруйних змій від неотруйних, треба на відстані зазирнути їм в очі. До речі, в більшості випадків наші змії – це денні види. По-перше, у них зіниця округла та (на відміну від гадюк) вертикально поставлена, як у кішки. По-друге, голова гадюки чітко відмежована від тулуба та має широку задню частина. По-третє, хоча гадюка має дуже велику варіабельність в забарвленні, в основному її класична форма – сіра або сіро-оливкова. Крім того, вона має зигзагоподібну смужку, яка проходить вздовж всієї спини.
Розміри гадюк рідко сягають більше одного метра (такої довжини можуть бути лише старі екземпляри), але переважно складають 60-70 см.
У нас багато видів полозів, які є неотруйними зміями, що в основному своїх жертв умертвляють шляхом удушення. Але у них є дуже агресивні елементи поведінки. На відміну від гадюк, які в більшості випадків намагаються зникнути, відповзти, заховатися, полози нападають, роблячи обманні рухи передньою частиною тіла, і не відступають перед людиною.
Щодо запобіжних заходів, то якщо людина вийшла на галявину, перед тим, як сідати, треба уважно оглянути це місце. Не торкатися руками, а взяти палицю і обережно обстукати ті предмети, на які ви хочете сісти. У більшості випадків отруйна змія, яка там може знаходитись, дасть вам дорогу, зникнувши з вашого поля зору.
Щодо медянки, то це фактично не отруйна змія, для людини вона не є небезпечною. Так, в неї є отруйні зуби, але вони розташовані в глибині пащі і щоб змія вкусила, їй треба глибоко в рот засунути руку.
Місця існування гадюк переважно обмежуються лісовими, лісостеповими або суто степовими ділянками на досить великій відстані від будинку. На відміну від вужів (з якими досить часто плутають гадюк), які завжди знаходяться біля води – і водяний, і звичайний. Причому звичайний вуж може харчуватися більш різноманітною їжею, а водяний на 95% їсть лише рибу.
Щодо так званих «вушок» у вужів, то у них може бути різноманітне забарвлення – від білого до кремового та жовтого. Проте у водяного вужа цих вушок може просто не бути, а його класичне забарвлення – сіре, сіро-оливкове або зеленкувате і з невеликим плямками, які розташовані у шахматному порядку.
У гадюк досить великі зуби - 12-15 міліметрів довжиною. Причому швидкість укусу сягає декількох доль секунди. Це, скоріше, не укус, а удар, причому пневматичний. Два зуби змії розташовані у верхній щелепі, коли гадюка кусає, вони виходять зі спеціальних мішечків. У верхній частині також є спеціальні залози, в яких і формується отрута. В принципі, коли гадюка кусає, іде різке скорочення м’язів і отрута із залоз виходить дуже швидко у зуби, які є всередині пустими. В більшості випадків, людина не встигає зреагувати. Отрута у гадюк білкова, при цьому уражається нервова, кровоносно-судинна та серцево-судина системи.
Взагалі поведінка більшості гадюк не є агресивною. Вони попереджають про своє знаходження близько від жертви, і втікають, якщо є куди. Укус відбувається лише тоді, коли людина або сіла на змію, або зчепила її чи придавила чимось. Дуже часто змії гріються у старих деревах, бо вони холоднокровні тварини, тож коли людина їх раптово лякає, тоді буде укус. В більшості випадків цей укус не смертельний.
Смертельними є тільки обмежена кількість випадків. По-перше, якщо це дитина, бо у неї імунітет ще не сформований, а основна дія цієї отрути - розкладаються кров’яні тільця.
Отрута може бути смертельною, коли людина хвора. Це може бути навіть нежить в складній формі чи якісь хронічні захворювання, коли послаблений імунітет. Дуже постраждати від укусу може дитина до 12 років. Також дуже небезпечно, коли укус відбувається в голову або шию.
Ознаками укусу є запаморочення та підвищення температури. До речі, якщо температура підвищується, – це добре, тому що отрута є білкової природи, а при денатурації білка, яка наступає при підвищенні температури, отрута буде розкладатися. Ознаками є також запалення лімфатичних вузлів, тому що отрута проникає достатньо глибоко. Отже всі застережні засоби, які існували до цього, наприклад, припалювання, надрізання та накладання джгутів вище місця укусу зараз визнані неефективними і, більше того, шкідливими.
При укусі, по-перше, треба знерухомити кінцівку, яка постраждала від укусу, щоб отрута якомога повільніше розходилася. По-друге, потрібно накласти лід, що також буде додатковим стимулом, щоб отрута в організмі не поширювалася. По-третє, накласти м’яку шину, але ні в якому разі не джгут. Джгут, особливо якщо від накладений на більше, ніж 1 годину, провокує некроз м’яких тканин. І, звичайно, треба якнайшвидше доставити людину в медичний пункт. Сироватка коштує дорого, більше того, вона є не у всіх населених пунктах, тому, якщо життю людини є загроза, треба діяти якнайшвидше.
Наскільки ефективним є відсмоктування отрути.
Відсмоктування може бути ефективним при неглибокому проникненні зубів, тому що м’які тканини після укусу мають властивість злипатися, сходитися назад. З іншого боку, потрібно, щоб слизова ротової порожнини у людини, яка надає першу допомогу, була без ушкоджень. Можна сказати, що відсмоктування є одним з позитивних моментів першої допомоги, але він не є панацеєю.
В яких місцях треба бути особливо обережними.
Змії можуть знаходитися в кущах, на лісових галявинах. В місцях біля води, як правило, гадюк не буває.


Гайдамащук В.В.
Начальник СЦЗ у Волочиському районі
ТУ МНС у Хмельницькій області


Звернення Волочиського РВ ТУ МНС України у Хмельницькій області до батьків
4.06.2012

Міністерство надзвичайних ситуацій України вкрай стурбоване станом, що склався з травмуванням і загибеллю дітей внаслідок нещасних випадків.
Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків.

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ
За статистикою, в нашій країні в мирний час внаслідок нещасних випадків щодня гине 3 дитини!
Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.
Наступили літні канікули. На жаль, вони не проходять без прикрих випадків (пожежі, утоплення) з вини дітей.
Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.
Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду!
Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.
Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Гайдамащук В.В.
Начальник СЦЗ у Волочиському районі
ТУ МНС у Хмельницькій області


Причина пожежі —
необережність при палінні.
14.05.2012

Оперативне фото

Повідомляє Волочиський РВ УМНС

13 травня 2012 року о 00 год. 40 хв. на пункт зв’язку 14-ї самостійної державної пожежної частини міста Волочиськ ТУ МНС у Хмельницькій області надійшло повідомлення про те, що у місті Волочиськ, по вулиці Незалежності виникла пожежа в квартирі на 4-му поверсі 5-ти поверхового житлового будинку.
На місце події негайно прибули 2 одиниці пожежної техніки 10 чоловік особового складу та додатково викликано автодрабину.

При проведенні розвідки було організовано евакуацію людей та гасіння пожежі. Дані дії ускладнювались тим, що опівночі більшість людей в квартирах спали, було сильне задимлення та висока температура в під'їзді.

За допомогою автодрабини було евакуйовано двох жінок з різних квартир, всього евакуйовано 16 громадян в тому числі 3-х місячну дитину.

Завдяки оперативним діям вогнеборців пожежу ліквідовано у розмірах, яких вона набула на час прибуття підрозділів та не допущено її розповсюдження.

Після ліквідації пожежі в квартирі було виявлено тіло господаря квартири. Причина пожежі — необережність при палінні господаря.

Під час ліквідації пожежі оперативно спрацювали служби взаємодії — швидка медична допомога, що надавала допомогу евакуйованим громадянам, служби РЕМ, Хмельницькгаз та працівники РВ УМВС.

В зв’язку з трагічністю даної пожежі та завдання значних моральних та матеріальних збитків мешканцям будинку МНС України та Державна техногенна інспекція в черговий раз звертають увагу громадян щодо дотримання елементарних правил та норм пожежної безпеки.

Володимир Гайдамащук
Начальник Служби цивільного захисту у Волочиському районі ТУ МНС підполковник служби цивільного захисту

Петро Сибіга
Начальник Волочиського РВ УДІТБ полковник служби цивільного захисту


До уваги громадян!
10.04.2012

Волочиський РВ УМНС України в Хмельницькій області спільно з працівниками Волочиського РВ Управління Державної інспекції техногенної безпеки України в Хмельницькій області повідомляють, що наступає пожежонебезпечний період. Як відомо вогонь, при невмілому та недбалому поводженні, може завдати великого лиха, привести до загибелі людей, значних матеріальних збитків та взагалі до катастрофи.

З настанням теплої погоди люди частіше почали відвідувати власні дачні масиви, почастішали походи до лісу, щоб відпочити від напружених буднів. Але через нехтування правил пожежної безпеки нерідко виникають пожежі саме на відкритих територіях власних домоволодінь, лісових масивах та степових зонах.

В зв’язку з цим, Волочиський РВ УМНС України в Хмельницькій області та Волочиський РВ Управління Державної інспекції техногенної безпеки України в Хмельницькій області вкрай стурбоване ситуацією зі спалюванням сухої трави. Нерідко такі пожежі призводять до пожеж розташованих поруч будівель, відключень повітряних ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісових насаджень та торфовищ, у зв’язку з чим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки.

Відповідно до ст.2421 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”, органи виконавчої влади у галузі екології та природних ресурсів розглядають справи щодо порушень вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків.

Шановні громадяни! В суху пору року і в пожежонебезпечних місцях слід бути особливо обережними при поводженні з вогнем: очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття; не розкладайте вогнище поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках, серед сухого очерету, на торфовищах тощо; не залишайте вогнище без нагляду; не залишайте місце відпочинку, не впевнившись, що вогнище погашено.

Якщо ж Ви стали свідком загоряння сухої трави у великій кількості, Вам необхідно негайно повідомити про це рятувальників за номером «101».

Пам'ятайте! Для виникнення пожежі достатньо однієї іскри.

Волочиський РВ УМНС України в Хмельницькій області


Всеукраїнська дитяча премія
"Диво-дитина"
 

Вже три роки поспіль за активною підтримкою Міністерства надзвичайних ситуацій України проводиться Всеукраїнська премія «Диво-дитина».
Цей захід створений з метою пошуку, відбору та нагородження на підставі експертної оцінки за встановленими номінаціями найталановитіших та найобдарованіших дітей в Україні.

Для участі запрошуються діти віком від 4-х до 13 років, які мають унікальні, особливі розумові або фізичні здібності та можуть здивувати по-справжньому. Однією з номінацій зазначеної Премії є – «Найгероїчніший» – в якій беруть участь діти, що здійснили героїчний вчинок.
Фінал та урочиста церемонія нагородження заплановані на березень 2012 року.

Увага! Оголошуємо про початок прийому анкет до участі у премії:
«Диво-Дитина 2012»

Якщо ти хочеш, щоб про твої досягнення, таланти, вміння та незвичайні здібності дізналася вся країна - приймай участь у премії «Диво-Дитина 2012»!

1) Спочатку необхідно підготувати наступні матеріли:
• правильно заповнену анкету (http://divo-dutuna.com);
• копію свідоцтва про народження (завірену нотаріально);
• матеріали, які свідчать про досягнення (копії дипломів, свідоцтв, грамот, фото, відео, статті та інші матеріали, які свідчать про успіх учасника).

2) А потім надіслати їх на адресу Організатора: Більше інформації про премію та умови участі за адресами:

http://divo-dutuna.com
http://divo-dutuna.com

ТОВ «ДИВО-ДИТИНА»
03186, м. Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5, оф. 712.Спільне звернення
Міністерств до батьків
17.02.2012

Міністерство надзвичайних ситуацій, Державна інспекція техногенної безпеки та Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України вкрай стурбовані зростанням загибелі та травмування дітей. Лише за січень 2012 року загинуло 13 (+85%) та травмовано 16 (+33%) дітей. Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків.

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ.
За статистикою, в нашій країні в мирний час внаслідок нещасних випадків щодня гине 3 дитини! Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

ШАНОВНІ БАТЬКИ! Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

В. Гайдамащук
Начальник Волочиського РВ УМНС України в Хмельницькій області

П. Сибіга
Начальник Волочиського РВ УДІТБ в Хмельницькій області

А. Плотнікова
Начальник відділу освіти Волочиської райдержадміністрації


Небезпека на даху – бурульки!
4.02.2012

Нинішня зима мінлива — сильні морози чергуються з нетривалою відлигою. Такі температурні перепади — найсприятливіші умови для утворення крижаних бурульок. Танучи, крижані бурульки можуть ламатися та падати. Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків. Утворення бурульок на козирках, дахах будівель і споруд є серйозною проблемою. Падаючи, вони можуть травмувати перехожих. Найпростіший спосіб справитися з бурульками – збити їх.

Але необхідно враховувати, що покрівлі часто бувають складної конфігурації, з крутими схилами. Тому, дотримуючись техніки безпеки, проводити роботи по прибиранню снігу, льоду з дахів будівель повинні люди із спеціальною підготовкою. Щоб уникнути нещасних випадків, всі власники і балансоутримувачі будівель зобов'язані вжити всіх заходів, передбаченим законом, для запобігання нещасних випадків.

Крім того, мешканцям багатоквартирних будинків необхідно звернути увагу на свої лоджії і балкони, де лежить сніг і лід, які можуть створювати небезпеку падіння і травмування громадян.
Тому Волочиський РВ УМНС України в Хмельницькій області звертається до всіх мешканців міста та району із закликом бути обережними. А щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода, необхідно не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності — самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків.

Волочиський РВ УМНС України в Хмельницькій області
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47
7 Континент


7 Континент, Волочиськ

Погода на тиждень
• перейти на rp5