Про містоСимволіка Волочиського районуРішенням сьомої сесії Волочиської районної ради від 28 лютого 2007 року
затвердженно герб і прапор Волочиського району.

Прапор Волочиського районуОПИС ПРАПОРА


Прапор Волочиського району - прямокутне полотнище із співідношенням сторін 2:3. Прапор складається з двох різноколірних частин утворених в резульнаті скошення з права на ліво. Права частина синього, ліва - червоного кольорів. В центрі полотнища зображення малого герба району.


Герб Волочиського району

ОПИС ГЕРБА

В основі герба щит прямокутної форми, закруглений до низу (іспанський), співідношенням ширини до висоти, як 7:8. Щит розділений (розсічений) по вертикалі хвилястою (S-подібною) лінією (хвилясто-двочасний). Ліва частина синього, права - червоного кольорів.
Поверх них — (один над другим) два жовтих (золотих) струги (човни), зворотньо обернених відностно кольорових полів щита. Верхній - вправо, нижній - вліво, з носовими прикрасами у вигляді кінських голів.
В центрі гербового щита покладено щиток скошений справа, лінія скошення якого виходить на лінію хвилястого розсічення. У лівій частині щитка на червоному тлі білий (срібний) хрест, у правій - на синьому тлі жовте (золоте) усміхнене сонце. Щитобрамлено декоративним картушем у вигляді вінка із зеленого дубового листя і жовтих (золотих) пшеничних колосків, обвитого синьо-жовтою стрічкою , зав’язаною під щитом двопетельним бантом. З-під банта виходить гроно калини, серед двох калинових листків. У верхній частині, над щитом декоративний бароковий візерунок із-за якого (до половини) виходить золоте сонце, з прямими і хвилястими променями.