Про містоСимволіка міста ВолочиськРішенням сесії Волочиської міської ради від 20 липня 2007 року
затвердженно герб і прапор міста Волочиськ.

Прапор міста Волочиськ


ОПИС ПРАПОРА

Прапор – квадратне полотнище, яке складається з двох рівновеликих вертикальних смуг – від древка червоної та з вільного краю – синьої;
вгорі посередині жовта 8-и променева зірка, як богородичний символ, у нижній частині від древка – білий волинський лапчастий хрест, у нижній частині з вільного краю – жовте сонце з усміхненим обличчям.
Проект прапора несе елементи та кольори герба.
   
Герб міста Волочиськ

ОПИС ГЕРБА

Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення вписано у декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною, що свідчить про статус поселення.
У щиті, розп’ятому на червоне та синє поля, на срібній хмарі стоїть Богородиця у пурпуровій сукні та золотому плащі з золотим німбом навколо голови, вгорі справа – у червоному полі срібний волинський (лапчастий) хрест, вгорі зліва у синьому полі  золоте сонце з усміхненим обличчям, внизу – золотий човен на відділеній хвилясто-срібній основі.
Зображення Богородиці вказує на Покрову. Розподіл щита та символи хреста і сонця вказують на географічне розташування Волочиська на межі історичних регіонів – Волині та Поділля. Човен та хвиляста основа уособлюють річку Збруч, над якою лежить місто.

 
Герб міста Волочиськ 1793 рік
 
Герб міста Волочиськ 1976 рік
   
Герб міста Волочиськ 90-ті роки