Книга пам’яті полеглих за Україну

Офіційно

Офіційний сайт Народного депутата України Сергія Лабазюка

Кабінет медичної практики "Уровітал"
Каталог
Комунальні
підприємства
Подати показники лічильників
Розклад руху
Підприємцям
з на
 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
 
хостинг от freehost.com.ua
bigmir)net TOP 100

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46


Сторінка здоров’я
06.07.2017

Інформує Волочиська районна лікарня

Обережно, кліщі!

 

Автор:
Районний акушер-гінеколог Олег Бойчук

Профілактика
онкопатології у жінок

 

Онкологічна патологія є причиною більш ніж 15% випадків смерті і поступається за цим показником лише серцево-судинним захворюванням. В Україні, як і в цілому світі, спостерігається стала тенденція до зростання онкологічної захворюваності серед населення.
Злоякісні пухлини жіночої репродуктивної системи є найбільш поширеними в структурі онкологічної захворюваності (37%) і залишаються невирішеною проблемою людства, оскільки в ній сконцентровані медичні, соціальні, біологічні, демографічні, економічні та інші питання, що пов’язані з ростом захворюваності та смертності.
За причиною смерті  злоякісні пухлини жіночих статевих органів займають друге місце, а серед жінок працездатного віку – перше, що вказує  на надзвичайну актуальність проблеми. Ці витрати мають соціальне значення на національному рівні, негативно впливаючи на демографічну ситуацію, оскільки молоді жінки репродуктивного віку 15-49 років складають майже третину загальної кількості  онкологічних хворих – 27,5%.


Щороку в Україні реєструється онкозахворювання репродуктивних органів майже у 16 тис.жінок та у більш, ніж у 15 тисяч – рак молочної залози.
Сучасна організація амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги передбачає проведення заходів щодо профілактики виникнення гінекологічних захворювань, раннього їхнього виявлення та надання своєчасної і якісної лікувальної допомоги, як основи профілактики онкологічних захворювань.
В умовах високого рівня поширення раку шийки матки, особливо при зростаючому показнику захворюваності та смертності, у яких  перебуває останнє десятиліття Україна, профілактичний огляд жінки обов’язково включає гінекологічний огляд з цитологічним дослідженням. Згідно вимог Цивільного і Сімейного кодексів України профілактичні огляди здійснюються за інформативною згодою жінки в умовах конфеденційності.
Примушувати до профілактичних оглядів жінок в лікувальних установок не можна.
Зацікавленість кожної жінки в здійсненні профілактичного гінекологічного огляду залежить від рівня кваліфікації фахівця, який зобов’язаний детально пояснити жінці про значення такого огляду з метою збереження її здоров’я із тлумаченням необхідності конкретних діагностичних процедур. Фахівець також повинен інформувати жінку проте, що вона обов’язково повинна надалі поцікавитися результатом лабораторного дослідження цитологічного матеріалу при повторному звертанні або по телефону.
Раннє виявлення передпухлинних станів і різких форм раку – основний шлях зниження рівнів захворюваності і смертності від раку шийки матки. Взяття і дослідження мазку із шийки матки є легким, безпечним і  ефективним методом підтвердження цього захворювання. Мазок, що взято із шийки матки – відомий, як найбільш придатний скринуючий тест для виявлення патологічних змін. Він простий, надійний, відносно недорогий, зручний і доступний. Чутливість тесту – досить висока і  з його допомогою можна виявити жінок з доклінічними формами захворювання.


Досвід показує, що  освічені молоді жінки, які перебувають в групі низького ризику, частіше користуються медичними послугами, обстежуються повторно без необхідності, в той час, як жінки більш старшого віку, що належать до більш низьких соціальних шарів населення і, таким чином, входять до групи високого ризику, часто обминають цей тест.
Організація профілактичних оглядів в Україні здійснюється відповідно до 3-х рівневої системи акушерсько-гінекологічної допомоги.
На І рівні профілактичні огляди здійснюють акушерки фельдшерсько-акушерських пунктів, амбулаторій  сімейного лікаря. Кожна акушерка повинна мати реєстр усього жіночого населення з адресами постійного проживання і датою народження, в якому відзначається дата  проходження щорічного огляду.
При виявленні будь-якого виду патології – акушеркою здійснюються заходи  щодо подальшого обстеження жінки. Щоб уникнути так званих випадків «втрати пацієнтки» акушерка під час проведення профілактичного огляду детально консультує кожну жінку, коли необхідно повторно звернутися за результатом обстеження.
На ІІ рівні надання  медичної допомоги профілактичні огляди здійснюються фахівцями акушерсько-гінекологічних кабінетів центральних районних лікарень.
Спеціалісти ІІ рівня надання медичної допомоги в обов’язковому порядку після взяття цитологічного матеріалу, роблять пробу Шіллера. Це дає можливість запідозрити патологію шийки матки, яка клінічно і візуально, ще не проявляється. Цей метод також є дуже важливим при ураженні шийки матки збудниками інфекцій, що передаються статевим шляхом. У випадку позитивної проби Шіллера, жінка повинна бути скерована до спеціаліста із проведення кольпоскопії.
Профілактичні огляди в лікувальних закладах ІІІ рівня (обласні лікарні) не проводяться. У випадку, коли жінка звернулася вперше в звітному періоді до спеціаліста з акушерства і гінекології, їй проводиться обов’язкове цитологічне обстеження шийки матки з наступним ознайомленням жінки з його результатом.
У випадку  надходження хворої в ургентному порядку до стаціонару акушерсько-гінекологічного профілю, цитологічне обстеження жінки проводиться в обов'язковому  порядку із занесенням даних про взяття та результат до епікрізу.
З огляду на знижену доступність діагностики та лікування певних верств населення (сільських мешканок, жінок із зниженою схильністю до лікування, жінок з незадовільними матеріальними можливостями) – після проведення кольпоскопії і прицільної біопсії – проводять лікування патологічного процесу з наступним чітким моніторуванням збігу кольпоскопічного діагнозу з морфологічним, а також результату лікування і контрольного цитологічного дослідження. Цей метод є додатковою можливістю вплинути на своєчасне лікування патології шийки матки і, таким чином, профілактики раку шийки матки.
Рання і своєчасна діагностика раку молочної залози потребує уваги з боку працівників первинної ланки медичної служби і пацієнтів.


Точно встановлені чотири основні групи факторів ризику розвитку раку молочної залози:
І - родиний анамнез раку молочної залози  (мати або сестра);
ІІ  - наявність в анамнезі раку однієї з молочних залоз;
ІІІ – порушення менструальної функції;
IV – репродуктивні фактори (вагітність у віці 28 років і більше, жінки які ненароджували, самотні жінки, безплідні жінки).
Методами виявлення раку молочної залози є: самообстеження, УЗД обстеження, мамографія. Самообстеження грудей – проста, нешкідлива процедура, що має значні можливості. Більшість випадків раку грудей виявляють самі жінки. Краща обізнаність про загрожуючі зміни і проте, що треба робити, коли виявлені ущільнення, можуть прискорити діагностику і лікування раку. Оцінка ущільнення в молочній залозі потребує: вивчення анамнезу захворювання, фізикального обстеження, пункційної біопсії, мамографії, УЗД обстеження, гістологічного дослідження.
Жінки віком старше 40 років повинні знати про періодичні зміни в тканині грудей та тривожні симптоми раку молочної залози. Вони повинні регулярно обстежувати свої груди і звертатись до лікаря, якщо виявляють ущільнення та інші зміни.
Лікарі первинної лінки охорони здоров’я повинні роз’яснювати жінкам, які відчуття в молочній залозі та її зовнішньому вигляді є нормальним протягом менструального циклу і про які зміни необхідно повідомити лікаря негайно (зміни в обрисі грудей, розмірі, вигляді, наявність вузлів або ущільнень в молочній залозі або під пахвою, поява складок або ямок ні шкірі, виділень із соска, больові відчуття або дискомфорт).
Шановні жінки – будьте уважними по відношенню до свого здоров’я. Виконуйте рекомендації медичних працівників. Пам’ятайте – запобігти хворобі краще – ніж її лікувати.1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 

Мнагазин 7 Континент. Волочиськ.

Лазерна епіляція

7 Континент, Волочиськ

Погода на тиждень
• перейти на rp5