Книга пам’яті полеглих за Україну

Офіційно

Офіційний сайт Народного депутата України Сергія Лабазюка

Кабінет медичної практики "Уровітал"
Каталог
Комунальні
підприємства
Подати показники лічильників
Розклад руху
Підприємцям
з на
 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
 
хостинг от freehost.com.ua
bigmir)net TOP 100

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46

Манікюр та покриття нігтів гель-лаком
Дизайни та малюнки будь-якої складності.

Гарні нігтики та хороший
настрій гарантовано!

• 096 3491167

              

Сторінка здоров’я
24.05.2017

Інформує Волочиська районна лікарня

Обережно, кліщі!

 

Автор:
Лікар-інфекціоніст А.П. Коберник

Кліщовий бореліоз
(хвороба Лайма)

 

Від весни до весни природа, прокидаючись  від зимового сну, підносить нам неприємний сюрприз: прокидаються до життя іксодові кліщі і з ними приходить кліщовий бореліоз.

Невеликі кровоссальні паразити нападають на тварин і людей, забезпечуючи собі харчування та умови до розмноження.
Іксодові кліщі паразитують практично на всіх видах лісових та свійських тваринах.

В організм людини збудники захворювань потрапляють із слиною кліща під час кровосмоктання, або при роздавлюванні кліща та наступному втиранні його фекалій у пошкоджені ділянки шкіри, слизових оболонок.

Перші активні кліщі з’являються у квітні, коли починає пригрівати сонечко. Кліщі – вологолюбні, тому їх чисельність найбільша у зволожених місцях, Іх багато вздовж лісових узлісь, стежок, що заросли травою. Напад відбувається під час роботи та прогулянок у садках, лісосмугах, парках. Кліщ присмоктується частіше там де ніжна шкіра – за вухом, під грудьми, на шиї, в пахових ділянках, волосистій ділянці голови.

Самки кліщів харчуються близько 6 днів, їх поверхня тіла стає брудно-сірого кольору, а вага збільшується більш ніж у сто разів. Самці причіпляються на недовгий час для того, щоб поповнити запах поживних речовин та води  в організмі.

Вперше ознаки захворювання були діагностовано у США в 1975 р. Збудником даного захворювання є борелія – бактерія сімейства спірохет, яка живе в середовищі диких і домашніх тварин, у тому числі у великої рогатої худоби.  Розмноження борелій переважно відбувається у кліщів в кишечнику з подальшим їх виділенням із фекаліями кліща. Ця особливість, відповідно, і визначає можливий варіант зараження, тобто воно може відбутися не тільки через укус кліща, але також і при його роздавлюванні пальцями і втиранні його фекалій у пошкоджені ділянки шкіри та слизових оболонок.

Ознаки бореліозу

Якщо сталось зараження людини, важливо точно знати головну видиму ознаку бореліозуу місці укусу виникає кільцеподібне почервоніння (ерітема), краї якої злегка підняті, центр має менш інтенсивне забарвлення, ніж краї.
Своєчасно виявити захворювання складно, оскільки симптоми бореліозу проявляються через один-два тижні після укусу кліща.
Інкубаційний період триває від 3 до 35 днів.

За вираженістю та важкістю проявів хворобу поділяють на три стадії:
І стадія (локальна інфекція) – триває 4-5 тижнів і має такі ознаки: гострий початок, гарячка, озноб, біль голови, м’язеві болі, болі в суглобах, порушення сну, наявність на шкірі в місці укусу кліща кільцеподібної еритеми, яка поступово збільшується до 15-20 см і може зберігатись до кількох місяців з подальшим лущенням і гіперпігментацією шкіри.
ІІ стадія виявляється  у 10-15% хворих і характеризується неврологічними і кардіологічними проявами, полірадикулоневритами, менінгітами, енцефаломієлітом, невралгіями, ураженням печінки і нирок, ураженням очей.
ІІІ стадія  - пізні органні ураження (клінічні прояви зберігаються понад 6 місяців) і атакують опорно-руховий апарат (ревматоїдний артрит, атрофія м’язів, періодичні запалення суглобів – артрити).

Як бачимо, будь-яка форма ускладнення бореліозу неминуче веде до зміни способу життя, обмежує психічні  та фізичні можливості людини. Особливо небезпечні наслідки захворювання для дітей.
Враховуючи серйозні порушення в роботі органів, які  несе хвороба Лайма, слід уважно поставитися до ознак, які з’являються, і негайно  звертатися до лікаря.

Основу методу лікування при будь-якій стадії захворювання складає антибактеріальна терапія. В цілому, при регулярному і правильному прийомі лікарських засобів, впоратися з бореліозом на першому етапі легко. Гірше, якщо початок хвороби упущено і бореліоз перейшов в наступні стадії.
Найбільш простим та ефективним засобом профілактики захворювань, що передаються кліщами, є недопущення їх укусів. В ендемічній місцевості використовують захисний одяг, репеленти, здійснюють акарицидні заходи.

Кліща, що присмоктався потрібно якомога швидше видалити, а місце укусу обробити спиртом, розчином йоду або зеленкою.
Потерпілим від укусів кліщів необхідно звернутися до лікаря який і призначить екстрену антибіотикотерапію.1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 

Мнагазин 7 Континент. Волочиськ.

Лазерна епіляція

7 Континент, Волочиськ

Погода на тиждень
• перейти на rp5